Koolitus: Sissejuhatus filmitootmisesse

Oled alati unistanud filmivaldkonnas kaasalöömisest, aga oskusi ja kontakte napib? PÖFF oma teadmiste, oskuste ja kontaktidega tuleb sulle appi!

Audiovisuaalvaldkond, kuhu kuuluvad lisaks filmile veel seriaalide, muusikavideote ja reklaamide tootmine, on üks suuremaid ja kiiremini kasvavaid loomemajandusvaldkondi. Selleks et valdkonnast osa saada, alustatakse koolitusprogrammiga, mille käigus õpitakse, kuidas leida, administreerida ja assisteerida võttepaiku, olla tootmisassistent või kultuuriosakonna spetsialist, valgustaja assistent või taustanäitlejate otsija.

Meie eesmärgiks on julgustada Ida-Virumaal tegutsevaid inimesi ja ettevõtjaid tulema audiovisuaalsektori koostööpartneriteks, omades koolituse kaudu saadud valdkonnaspetsiifilisi teadmisi ja oskusi.

Aasta aega kestvale koolitusele pääseb maakonnast 10 ettevõtet ja 50 inimest, kellest tekib Ida-Virumaale filmitööstuse koostööpartnerite võrgustik. Just tänu sellele saame Ida-Virusse tuua senisest enam filmivõtteid, leida tänu sellele endale töökohti. Lisaks filmitööstuse nippide õppimisele aitab SA Ida-Viru Ettevõtluskeskus teil läbida ka alustava ettevõtja programmi.

Ja sellega ei pea veel kõik lõppema – tulevikus võiksid koolitused edasi minna ja sealt võiksid sündida juba uued tootmisjuhid, tegevprodutsendid, videomängude, filmide järeltootmise ja visuaalefektide spetsialistid.

Sissejuhatus filmitootmisesse

Tegu on täiendõppeprogrammiga, mis kestab 35 akadeemilist tundi ja on ära jagatud nelja päeva peale, lisaks iseseisev töö.
Tegemist on üldkursuse ainega, mis on aluseks spetsiifiliste ainete läbimiseks.

Sisu: tutvutakse filmitööstuse alustega, võttegrupi struktuuri, hierarhia ja ülesannete jaotusega, erinevate erialade tahkude ja kokkupuutepunktide ning koostoimimisega.

Tulemus: inimene mõistab filmitööstuse protsesse, teab, mis on võttegrupp ning omab arusaama spetsialistide ülesannetest, et leida nende hulgast just endale sobiv suund.

Kursus toimub: 4.–5. ja 11.–12. veebruarini 2022 loomeinkubaatoris OBJEKT (Linda 2, Narva).

Kursusel osalemine on tasuta, vajalik eelregistreerimine. Registreerimine on avatud kuni 20. jaanuarini 2022. Palun saada oma lühike motivatsioonikiri (maksimaalselt kuni 1000 tähemärki) ja registreeri end siin.

Koolitaja: Anneli Savitski, produtsent
Anneli kaasabil on sündinud või sündimas sellised filmi- ja teleprojektid nagu “Erik Kivisüda” (rež Ilmar Raag), Cannes'i filmifestivalil grand prix´ võitnud “Kupee nr 6” (rež Juho Kuosmanen), “Teesklejad” (rež Vallo Toomla), “Seneca päev” (rež Kristijonas Vildžiūnas), “Kirsitubakas” (rež Andres Maimik ja Katrin Tegova), teleseriaal “Nöbinina” jne, samuti Eesti tele- ja filmiauhindade, Eesti muusikaauhindade ja Eesti ettevõtlusauhindade tseremooniad.

Projekti rahastab:
Rahandusministeerium “Regionaalarengu toetuseks” programmist.
Rahandusministeeruim_artikkel_pilt